مطمئناً اکثرمون اسم حراجمعه یا بلک فرایدی رو شنیدیم ولی شاید اطلاعات دقیقی در مورد اینکه اصلا چرا به این اسم نامگذاری شده؟ و یا در این روز چه اتفاقاتی میوفته؟ و یا حتی زمان برگزاری دقیق آن کی هست؟ و خیلی سوالات دیگه.... را نداشته باشیم. کالای خواب بومرنگ در این مقاله سعی دارد شما رو با تاریخچه و زمان برگزاری جمعه سیاه آشنا کند.

حراجمعه یا بلک فرایدی چیست؟
جمعه سیاه، یه سنتی هستش که از امریکا شروع شده و مثل خیلی از رویدادها به بقیه نقاط جهان هم سرایت کرده، تاریخچه این واقعه به حدود یک و نیم قرن پیش بر می گرده، در تاریخ آمریکا، عبارت «جمعه سیاه» به رسوایی بازار طلا، در روز ۲۴ سپتامبر سال ۱۸۶۹ اشاره دارد، اون موقع یه اتفاق ناگوار اقتصادی موجب استفاده از واژه "بلک فرایدی" شد، ولی مثل خیلی از وقایعی که با گذر زمان دستخوش تغییر میشن ماهیت این روز هم تغییر کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه جمعه سیاه به ویکی پدیا مراجعه کنید.

جمعه سیاه یا حراجمعه در واقع روز بعد از شکر گذاری است که در آمریکا آخرین جمعه ماه نوامبر می شود. روزی که مردم میخوان خرید های کریسمس رو شروع کنند.

این روز بزرگترین روز خرده فروشی در ایالات متحده است که اغلب به عنوان آغاز غیر رسمی فصل خرید تعطیلات کریسمس در نظر گرفته می شود.

یکی از دلایل دیگری که  این نام را برای این روز در نظر گرفته‌ اند به خاطر خشونت، جرم و درگیری در جمعه سیاه است که ریشه در قتل‌ها و درگیری‌های این روز در فروشگاه‌های مختلف دارد.

جمعه سیاه در ابتدا فقط در فروشگاه های سنتی اجرا می شد و مردم مجبور بودن ساعت ها در صف های طولانی بایستند و حتی شاهد درگیری ها و اتفاقات ناخوشایند باشند ولی در حال حاضر با گسترش فروشگاه های اینترنتی مردم به راحتی می توانند از این تخفیف ها استفاده کنند.

در روز حراجمعه چه اتفاقی می افتد؟

در این روز فروشندگان تمامی محصولات خود را با تخفیف ویژه ای به فروش می رسانند. که این تخفیف هم باعث می شود مشتریان با پرداخت هزینه بسیار کمتری لوازم مورد نیاز خود را تهیه کنند و هم انبارهای فروشندگان با حاشیه سود بسیار پایین خالی شود. که طبیعتا ممکن است فروشندگان حتی با درصدی ضرر اجناس خود را به فروش برسانند.
حراجمعه

زمان برگزاری حراج بلک فرایدی؟

در کشورهای مختلف روز و ساعت شروع این حراج استثنایی متفاوت است. ولی معمولا از صبح بسیار زود و یا حتی در بعضی مناطق از روز قبل برگزاری این حراجی بزرگ را شروع می کنند و به خاطر تخفیف های هیجان انگیزی که فروشندگان بر روی محصولات اعمال می کنند بسیاری از کالا ها در همان ساعت های اولیه به پایان می رسد.

حراجمعه کالای خواب بومرنگ

کالای خواب بومرنگ هم امسال در این حراجی بزرگ شرکت می کند و تمام کالاهای خود را با 20 تا 50 درصد تخفیف عرضه میکند تا شما مشتریان عزیز به راحتی خرید خود رو انجام دهید و از این تخفیف لذت ببرید. و همچنان ارسال سفارشات هم به صورت رایگان انجام می شود.

این حراج ویژه در کالای خواب بومرنگ از پنجشنبه تا یکشنبه شب یعنی (4 تا 7 آذر) برگزار می شود.
اگر کالایی رو که قصد خریدشو دارین تخفیف نداشت، حتما به کارشناسهای ما اطلاع بدین تا کد تخفیف اختصاصی براتون صادر بشه...

امیدواریم از این تخفیفات لذت ببرید و خرید خوبی را تجربه کنید.