با شناخت اندکی نسبت به اینکه چگونه بالشی انتخاب می کنیم بهتر است این کالا را با توجه به مواد اولیه نیز بشناسیم:

در یک نوع دسته بندی بالش های موجود در بازار به 4 دسته اصلی (با توجه به مواد اولیه شان) تقسیم می شوند: بالش های پر، بالش های پشمی و یا پنبه ای و الیاف طبیعی، بالش های الیاف هالو، و بالش های مموری فوم. هر یک از این بالشتها ویژگیهایی دارند که در این مطلب به تفصیل در مورد بالشتهای هالو اشاره می کنیم:

الیاف هالو یکی از انواع الیاف پلی استر می باشد که به علت وجود حفره در فلامنت های الیاف باعث ایجاد خاصیت ارتجاعی در الیاف می شود که همین خاصیت در کاربردهایی همچون پر کننده ها و تولید انواع لایی پلی استر استفاده می گردد.

تولید این نوع الیاف می تواند هم از مواد بازیافتی  و هم از مواد نو باشد. منظور از مواد بازیافتی استفاده از پرک تولید شده از بطری های پلاستیکی است که به نوعی استفاده بهینه از مواد بازیافتی و حرکتی دوستدار طبیعت می باشد. همچنین می توان در تولید این نوع الیاف از مواد پتروشیمی استفاده کرد که الیاف تولید شده با این روش دارای درجه کیفیت بالاتری نسبت به مواد بازیافتی می باشند.

گروه تولیدی بومرنگ در حال حاضر چهار مدل بالش با الیاف هالو در کیفیت های متفاوت با توجه به ساختار تولید و درجه خلوص الیاف در طبقه بندی ذیل معرفی می شود:

بالش ارزان

 ضد آلرژی، ضد افسردگی، ضد خروپف، ضد حساسیت و ... تمام اینها شعارهای تبلیغاتی اغوا کننده است که متاسفانه در مورد ساده ترین و رایج ترین بالش بازار به کار رفته و موجب سوء استفاده برخی از تولیدکنندگان می گردد. بهتر است با توجه به توصیه های بهداشت و سلامت، واقع بینانه به این محصول نگاه کنیم: مهمترین مزیت این نوع بالش که توسط الیاف ریسایکل تولید می شود قیمت پایین آن است، همچنین به دلیل اینکه رویه یک لایه ای دارد بسیار سبک است، در نتیجه برای سفر مناسبترین گزینه است. از معایب آن میتوان به شکنندگی الیاف آن اشاره کرد که در صورت استفاده مداوم باعث افت بیش از 20% در بالش می شود و پف بالش کم شده و به اصطلاح می خوابد. نگران شستشو هم نباشید، این بالشت هم مانند تمام بالشت های الیاف مصنوعی کاملا قابل شستشو است؛ منتها بعد از شست و شوی اول مقداری افت حجم پیدا خواهد کرد. 

آمار دقیقی در دست نیست اما با کمی آشنایی با تیراژ تولید بالش توسط کارخانه های کالای خواب می توان لقب پرفروش ترین بالش را به این نوع بالش داد. این بالش در واقع همان بالشت ساده ارتقاء یافته است. الیاف داخلی این بالش ها از همان نوع بالش ساده می باشد، ولی رویه آنها با یک لایه الیاف سولید پرس شده  است که این خاصیت باعث حفظ ساختار بهتر بالش می شود. تفاوت دیگر این مدل بالشت وزن و حجم بیشتر آن نسبت به بالش ساده است که این موضوع موجب می شود که پس از استفاده، مصرف کننده کمتر متوجه افت حجم شود. این بالش قیمت پایینی دارد و شاید مناسب ترین گزینه به عنوان بالش های کمد دیواری که در طول سال کمتر از آن استفاده می شود مطرح شود.

انتخاب بالش خوب

خاصیت برگشت پذیری الیاف هالو، مهمترین عامل در انتخاب آن برای صنایع خواب مثل لحاف و تشک و بالش می باشد، هرچه درجه خلوص مواد اولیه تشکیل دهنده الیاف هالو بالاتر باشد این خاصیت بیشتر است. همانطور که از نام این مدل بالش پیداست با الیاف هالو دست اول پر شده است که این موضوع باعث می شود که افت حجم بسیار ناچیزی داشته باشد، همچنین این مدل الیاف در عین حفظ حجم بالش از نرمی و راحتی خاصی برخوردار است. کیفیت بالای الیاف در کنار رویه پنبه دوزی شده خواب دلپذیری را به ارمغان می آورد. از ویژگی های دیگر این نوع بالش می توان به برگشت پذیری پس از شستشو اشاره کرد که این موضوع به خاطر باکیفیت بودن الیاف می باشد. همینطور اگر قصد خرید چنین بالشی دارید زیپ دار بودن آن نیز می تواند به شما کمک کند تا حجم آن را به میزان دلخواه تنظیم کنید.

بالش نرم و لطیف

مهمترین ویژگی این مدل الیاف نرمی بسیار بالای آن است، این نرمی در کنار خلوص بالای مواد اولیه بهترین گزینه برای اشخاصی است که روی بالشت نرم، خیلی راحت می خوابند. ویژگی دیگر این بالش، رویه 100 % کتان آن است که باعث حداقل تعرق سر و گردن می شود. همچنین الیاف این بالش در یک کیسه ی اسپانباند قرار دارد و این امکان را می دهد که مصرف کننده رویه را بصورت جداگانه و با فواصل زمانی کوتاهتر نسبت به کیسه الیاف، بشوید.
گروه تولیدی بومرنگ برنامه تولید بالش های جدید با تنوع بیشتر در برنامه تولید خود دارد، ما را دنبال کنید تا در جریان محصولات جدید قرار بگیرید.