اولین سوالی که در مورد شستن بالش ها پیش میاد اینه که اصلا هر چند وقت یکبار باید بالش ها شسته بشه.

زمان شستشوی یالش هاطبق مطالعات انجام شده 95 درصد از مردمی که فکر میکنند به بالش خود آلرژی دارند ، اشتباه میکنند. آنها در واقع به گرد وغبار ، شوره و چربی سر که در بالش جمع میشود حساسیت دارند.

حتی اگر شما به گرد وغبار هیره(موجودات میکروسکوپی متعلق به گروه کنه ها) حساسیت نداشته باشید، گرد و غبار مدفوع حشرات می تواند شما را تحریک کند. به همان شکلی که اگر گرد و غبار فلفل به چشم یا دماغ شما بوزد باعث تحریک شما به عطسه یا سوزش یا آبریزش چشم میشود.

بهترین زمان برای شستشوی بالش هر 6ماه یکبار است ، البته این زمان در صورتی است که از روبالشتی استفاده کنید و بهتر است هفته ای یکبار روبالشتی ها شسته شوند.

هربار که می خواهید کاور بالشت را تعویض کنید حتما بالش را تکان دهید تا هم شکل خودش رو از دست ندهد و هم گرد وغبار روی آن برداشته شود.

برای دوری از مواد آلرژی زا ، بالش هایی تهیه کنید که کیفیت بهتری دارند و از مواد اولیه مرغوب و دست اول استفاده شدند تا با خیال راحت بتوانید بدون اینکه آسیبی به بالش برسد آن را شستشو کنید.

نکته مهم : بعد از شستشوی بالش حتما اجازه دهید کاملا خشک شود وحتی بهتر است زیر نور آفتاب باشد.

1. شستشوی بالش های پشم شیشه:

راحت ترین روش شستشوی بالش استفاده از ماشین لباسشویی است.

فقط توجه داشته باشید که باید در حالت چرخش آرام ، با آب گرم و مایع لباسشویی یا پودر های مخصوص لباسشویی شسته شود.

برای اینکه الیاف داخل باش گوله نشود می توانید از توپ تنیس هم استفاده کنید.

2. شستشوی بالش های پر :

شستشوی بالش پر کمی دقت بیشتری نیاز دارد و ترجیحا بهتر است خشکشویی شود.

برای شستن بالش پر در ماشین لباسشویی حتما بررسی کنید تا رویه بالش سالم باشد.

3.شستشوی بالش طبی ( مموری فوم):بالش طبی

دقت داشته باشید که فوم هوشمند قابل شستشو نیست. هرگز بالش مموری فوم را نشویید، فقط رویه آن را میتوانید مورد شستشو قرار دهید، بالش های مموری فوم بومرنگ دارای یک لایه آستر و یک رویه با پارچه گردباف است، علیرغم اینها به مشتریان محترم توصیه می شود حتما از روبالشی استفاده کنند. در این صورت روبالشی ها هر هفته یا نهایتا هر دو هفته یک بار، و رویه گرباف بالش هم هر دو ماه یکبار مورد شستشو قرار گیرد.
شما هم اگه تجربه ای تو زمینه شستشوی بالش و کالای خواب دارین و میخواین با بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید، می تونید نظرات و دیدگاه خودتون رو برای ما ارسال کنید...